Baba Sözleri, Baba ile ilgili Sözler, Babaya Sözler

BABA SÖYLENECEK EN GÜZEL SÖZLER

Evet arkadaşlar bugün sizlerle baba sözlerini açıklayacağım. Babanıza en güzel, nazik ve hoşgörülü davranmayı bu sözlerden sonra anlayacaksınız. Sayfamızda bu gibi birçok söz yer almaktadır. Hadi başlayalım!

Kanından kan verdin, var ettin beni, aldın kollarına kucağına, sarıldın baba rızık temin ettin zorlukla yıllarca bana, alın teri döktün gurbetlerde yoruldun baba. Babalar günün kutlu olsun canım babam.

Baba ne kadar hayata karşı dimdik durursa evladı da öyle yapar, baba neşeyle güler mutlu olursa evladı da mutlu olur, baba yaşadığı sürece evladı da yaşar. Allah’ım sana uzun ömürler versin canım babam.

Canım babam sana olan sevgimi nasıl kelimelerle anlatabilirim ki, insan senin gibi bir babanın sevgisine sınır koyabilir mi ki. Canım babam seni sınırsızca çok seviyorum.

Babam Benim; Baba ne kadar sağlamsa, kızı o kadar dik durur. Baba ne kadar gülerse, kızı o kadar hayat saçar. baba ne kadar hayattaysa, kızı o kadar yaşar.

Bu karantinaya en çok sen sevinirdin biliyorum çünkü kızların her an yanında olurdu. Biz hala her an yanındayız babacım, ellerimiz tekrar kavuşana kadar yokluğunu kucaklamaya devam edeceğiz. Yokluğunun 7. ayı ama sanki hala yan odadaymışsın gibi.

Bana takılmalarını özledim, beni sinirlendirmeni, benimle beraber ağladığın günleri, benimle beraber el kol hareketleri yapmayı, sana masaj yapmayı, değneklerini getirmeyi, seni arabana yolcu etmeyi, yanına gelen insanlarla şakalaşmanı özledim.

Bana babamla geçirebileceğim bir gün verin ben size gençliğimi feda ederim ….

Sevgini taşımak değil hasretini çekmek zor. Gülmeyi özlemek değil ağlamaya alışmak zor. Sevmek yada ölmek değil, özleyince görememek zor babam.

Ben seninle konuşurken gözlerime bakamayışını ben seninle içimiz kan ağlarken güldürme çabanı ben seninle susarak konuşmayı ben seninle sesini duyarsam dağılırım korkusunu inceliği güçlü duruşunu insanları sevmeni gözlerini uzaklara dikişini bir bakışınla sarılışını sevdim.

Zor biliyorum babacim ama sen çok güçlüsün neleri atlattik korona neymiş babacım bu süreçte geçecek en kısa zamanda hayaletimizdeki gibi sahilde çay içip denizi seyredeceğiz seni çok seviyorum

Sizin hiç BABANIZI özleyip, içinizde isyanların çıktığı, fırtınaların koptuğu ama sözlerinizin boğazınıza düğümlendiği oldumu… Benim oluyor….

Bazen yani bazen sizede oluyor mu? Sevdiğiniz birinin ilgisini çekicek hoşuna gidicek birşey duyduğunuzda yada gördüğünuzde heyecanla anlatmaya koşarken aslında sevdiğiniz birinin artık sizinle olmadığını unuttuğunuz o an hani boşlukta düşmüş gibi.

Baba kelimesi ağızdan 4 kelime ile çıkıyor fakat insanın yüreğinde ne büyük yere sahipmiş.Yokluğunda anladım babam çok özledim sesini seni kokunu.

Ve sonra Müslüm Gürses’in şarkı sözleri yankilanacak kulaklarında sila mı gurbet mı adını sen koy diyecek Müslüm Baba ama sen bilmediğin duygunun adını koyamıcaksın.

Öğrenmenin merkezidir anne ve babalarımız iyi yada kötü her davranışları ve sözleri kazınır aklımızın bir köşesine zaman zaman güç ve tecrübe olarak döner bize. En az onun kadar iyi bir baba olabilmen dileğiyle…

sponsor-line

Belki zamanla geçer dedim, sensizliğe zamanla alışırım dedim ama olmadı yapamadım. Ben sensizliğe alışamadım.

Bir minik hayal ettim de şimdi yanımızda olup benim atandığımı görseydi o gözlerinin içinin güldüğünü o havaya zıplayışını izlemek isterdim.

ilk ve son kez bir tanem her şeyim dedi ve gitti….

Baba sevgisi bambaşka bi duygu annede öyle her şey olur yerine gelirde bi anne baba gidince bi daha geri gelmiyor ne yazık ki genç.

Yanımda olman benim için öyle değerli ki canım babam. Senin gücün bana hep huzur ve güven verdi. Senin yanında kendimi dünyaları sırtıma atıp tüm dağları aşarmışım gibi hissettim. Seninle birlikte tüm yolları öğrendim. Seni çok seviyorum benim canım babam…

Allah hepinize sabır versin benim babam ben doğduktan 3 ay sonra öldü içimde o kadar büyük bir acı var ki hiç göremedim o hep anneme dermiş kızım büyüsün eve girmiycez hep dışarda gezdireceğim dermiş ama nerdesin babam beni hani gezdirecektin yok ama maalesef keşke ölmeseydin bizi bırakıp gitmeseydin herkesi babası okuldan alırken içim acıyor her baba lafını duyduğumda içim parçalanıyor ölmeden önce tek bir şey demiş SELİNAY.

Sesin öyle bir huzur veriyor ki babam, küçük bir çocuk gibi hikâyelerinde tekrar uykuya dalmak istiyorum. Yanında geçmişe dönüyorum ve seninle tekrar çocuklaşıyorum. Seni çok seviyorum… İyi ki varsın benim bir tanecik babam.

Her yerde görüyorum seni keşke gelsen de geri Bir baba dünyadan göçünce değil yokluğunu çektiğimiz her gün anılmalı Babanızın kıymetini bilin çünkü o en faziletlisidir O giderse dünyalar yanar Ağlarken bakıyorum aynaya gözyaşlarımda onu görüyorum Dedem yani annemin babası 44 gün önce vefat etti.Ondan 40 gün sonra ise teyzemin babası vefat etti üzülmemeye çalıştım çünkü o orada bayram ederken ağlamamalıyız.

Sen bize sadece babalık değil aynı zamanda iyi bir arkadaş oldun. Hayatın zorlukları karşısında güçlü durmayı öğrettin.

Bu dünyaya 100 defa yeniden gelsem yüzünde de senin gibi bir babam olsun isterim canım babam.

Her zaman en güzel cümleleri seçerek konuşur ve her zaman benim ne istediğimi hep bilirdin benim canım babam.

Yanımda olman benim için öyle değerli ki canım babam. Senin gücün bana hep huzur ve güven verdi. Senin yanında kendimi dünyaları sırtıma atıp tüm dağları aşarmışım gibi hissettim. Seninle birlikte tüm yolları öğrendim. Seni çok seviyorum benim canım babam…

Baba demek koca çınar demektir. Sen de bizim çınarımız oldun baba. Senin çevrende toplanır, hep birlikte mutlu oluruz. Senin masanda yemek, yediğimiz emeklerin hep en lezzetlisidir. Sen bizim ailemizin direği, mutluluğumuz, huzurumuzsun. İyi ki varsın canım babam…

Yolumu aydınlatan en değerli ışığımsın, babamsın, atamsın. Senin yerin benim başımın üstünde canım babam. Seninle birlikte hayat çok daha kolay… İyi ki varsın, seni çok seviyorum benim bir tanecik babam.

Ben çocukken hep seni örnek alırdım. Oynadığımız oyunlarda ben hemen baba oluyordum. Çünkü babalar güçlü ve cesur yürekliydi. Bende şimdi senin gibi bir baba oldum canım babam. Senin verdiğin nasihatler sayesinde bugünlere geldim. Canım babam seni çok seviyorum.

sayfalama


sayfalama

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp Durumları Otobüs Saatleri Avatar Yapma Resim Yapma Avatar Oluşturma